Jak wygrać Finał Feeder Tech?

 

Tegoroczny finał zawodów Sensas Feeder Tech to bardzo udana impreza ale jednocześnie naprawdę trudny sprawdzian dla biorących w niej udział zawodników. Potrzebne było dobre przygotowanie oraz duża ilość wiedzy aby osiągnąć dobry wynik. Z pewnością najlepiej udało się to Bartkowi Mizerze, zwycięzcy zawodów. Oto co powiedział nam po zawodach:

„Do tegorocznego finału Sensas FeederTech przygotowania rozpocząłem już w czwartek wieczorem. W domu przygotowałem dwie wędki długości 3,60, na kołowrotkach znalazła się żyłka o średnicy 0,22. Na sam trening praktyczny został mi tylko piątek, dzięki uprzejmości Marcina i Janusza mogłem potrenować na bardzo rybnym stanowisku gdzie sprawdziłem dużo wariantów. Pierwszy dzień zawodów okazał się dla mnie bardzo szczęśliwy ponieważ wylosowałem bardzo dobre stanowisko 50 i myślałem już tylko o tym żeby wykorzystać losowanie, zwłaszcza że miałem bardzo mocny sektor. Ostatecznie przygotowałem dwa rodzaje pelletu 2mm Sensas halibut (zielone opakowania) oraz 2 mm Sensas carp (niebieskie opakowania) oraz zanętę Sensasa pellet power halibut. Na pierwsze nęcenie strzeliłem 20 niewielkich kul zanęty oraz po 10 pelletu aby szybko zwabić ryby. W koszyku najlepiej sprawdzał się lekko sklejony pellet oraz jasna kulka, obydwa dni łowiłem identycznie nie zmieniając kompletnie nic. Pierwszego dnia miałem bardzo duży problem ze spinającymi się rybami jako że na treningu ryby wydawały się ostrożne postanowiłem zmniejszyć haczyki, był to błąd który skorygowałem podczas łowienia i drugiego dnia zgubiłem tylko 2 ryby gdzie w sobotę była to prawie połowa wszystkich zaciętych ryb. Dzięki odrobinie szczęścia w pierwszej turze i zdecydowanej wygranej w drugim dniu udało mi się wygrać finał z dwoma punktami z czego jestem bardzo zadowolony.”

 

Zwycięzca Sensas Feeder Tech 2016 Bartek Mizera

 


 

Artykuły

Wywiad ze zwycięzcą Grand Prix Polski 2018 Sławomirem Tomczakiem
Jak wygrać Finał Feeder Tech? Zapytaliśmy o to Bartka Mizerę, zwycięzcę tegorocznej edycji. O to co nam opowiedział o tych trudnych zawodach.
W tegorocznym finale Sensas Feeder Tech na łowisku Przystanek Stawy w Grębowie zwyciężył Zbigniew Duda. Zapraszamy do przeczytania jego relacji!

Strony