Wiosenna Rzeka

WIOSENNE LESZCZE STASZKA SKORZYŃSKIEGO

W dwa tygodnie temu wybrałem się na dwa moje ulubione wiosenne łowiska : rzekę Kamienną w Dziurowie oraz na tzw. Oczko w Brodach. Pogoda była znakomita jak na tak wczesną wiosnę więc wybrałem się tam bez wahania. Jedynie temperatura pozostawiała wiele do życzenia (w godzinach porannych dochodziła nawet do -6 stopni).

 

Do wędkowania przygotowałem 4 kg mieszanki dwóch glin Mondiala (paczka Blackmix i paczka Super Strong Wiążącej), oraz niewielką ilość zanęty (Sensas 3000 Dark Etang Salee lub mieszanki Gros Gardonsa z Canalem, które wymieszałem z częścią gliny). W glinie podałem niewielką ilość jockersa, a w mieszance zanęty z gliną odrobinę parzonej pinki. Większość kul podałem kubkiem zanętowym w celu jak najdokładniejszego łowienia. Na haczyk zakładałem po 2/3 ochotki. Po dwóch/trzech rybach donęcałem kulkę gliny z dżokersem.

 

Zestawy użyte na zbiorniku były bardzo delikatne z powodu chimerycznych brań (ryby wciągały 1/3 spławika) od 0,4 do 0,5 grama (spławik Sensas Athos), przypony 20 cm o grubości 0,07/0,08 i haczyki 18/20. Śruciny na zestawie rozłożyłem tak aby opadający zestaw ładnie układał się w wodzie (wachlarzem).

 

Z powodu niewielkiego uciągu zestawy rzeczne zawierały spławiki o wyporności od 2 do 3 gram (spławik Sensas Laetitia), przypony również 20 cm, o grubości 0,08 i haczyki 18. Tutaj śruciny były bardziej skupione. Do wędkowania posłużyła mi moja ulubiona tyczka Sensas Power Match 84 XL.

 

Po około czterogodzinnym treningu na obu łowiskach wyniki oscylowały w granicach 12-15 kg ryb (w większości leszcze, oraz grube wiosenne płocie). Miejmy nadzieję, że pogoda się niedługo ustabilizuje i będzie można łowić w bardziej sprzyjających warunkach.

 

 

Pozdrawiam,

Stanisław Skorzyński

 

 

 


 

Artykuły

Wywiad ze zwycięzcą Grand Prix Polski 2018 Sławomirem Tomczakiem
Jak wygrać Finał Feeder Tech? Zapytaliśmy o to Bartka Mizerę, zwycięzcę tegorocznej edycji. O to co nam opowiedział o tych trudnych zawodach.
W tegorocznym finale Sensas Feeder Tech na łowisku Przystanek Stawy w Grębowie zwyciężył Zbigniew Duda. Zapraszamy do przeczytania jego relacji!

Strony